Usługi

Profilaktyka

Profilaktyka to inaczej zapobieganie chorobom.

Możnaby rzec, najważniejsza dziedzina stomatologii, ponieważ pozwala uniknąć niepotrzebnego leczenia. Przegląd jamy ustnej u dorosłych powinien odbywać się conajmniej raz w roku. U dzieci zalecana jest kontrola co pół roku, u tych najmniejszych nawet co 3 miesiące. Na pierwszej wizycie zostanie przeprowadzony instruktaż higieny jamy ustnej, oraz przedstawione zalecenia, dobrane indywidualnie do każdego pacjenta.

Protetyka

Braki zębowe i idący za tym dyskomfort, zarówno estetyczny jaki funkcjonalny, to jeden z najczęstszych powodów rozpoczęcia kompleksowego leczenia.

Na szczęście istnieje wiele możliwości odbudowy pięknego uśmiechu. Po dokładnym badaniu i analizie przypadku, lekarz zaproponuje Państwu najlepsze dla Państwa rozwiązanie. Dzięki współpracy z nowoczesnym laboratorium protetycznym jesteśmy w stanie sprostać nawet najtrudniejszym przypadkom.

Stomatologia zachowawcza

To szeroko pojęte leczenie próchnicy.

Celem leczenia jest odbudowa zniszczonych tkanek zęba, ale również niedopuszczenie do rozwoju zapaleń miazgi, czy tkanek okołowierzchołkowych. Nowoczesna stomatologia jeśli tylko zareaguje się w odpowiednim momencie, często umożliwia uniknięcie długiego leczenia ednodontycznego. Czas ma w przypadku próchnicy bardzo duże znaczenie, dlatego warto się często kontrolować

Endodoncja

Leczenie kanałowe polega na dokładnym chemo-mechanicznym oczyszczeniu kanałów oraz komory zęba, a następnie na ich wypełnieniu.

W trosce o największy komfort wszytskie zabiegi odbywają się w znieczuleniu miejscowym, przy zachowaniu jak największej delikatności. Do opracowania mechanicznego używamy wysokiej jakości kątnicy VDV gold oraz narzędzi rotacyjnych co znacznie pozwala skrócić czas wizyty. Zdjęcia diagnostyczne oraz kontrolne. wykonujemy na miejscu bez konieczności schodzenia z fotela, a obraz pojawia się natychmiast na ekranie komputera.

Stomatologia dziecięca

Wbrew powszechnie powtarzanym mitom zęby mleczne należy leczyć.

A najlepiej nie dopuszczać do tego aby musiały być leczone. Pierwsza wizyta adaptacyjna powinna odbyć się około 18 miesiąca życia. Pozwoli na zapoznanie się dziecka z gabinetem, ale jest ważna także dla rodzica, ponieważ świadomość opiekuna odgrywa kluczową rolę w zachowaniu zdrowych zębów Państwa dzieci. Na wizycie zostanie przedstawiona podstawowa edukacja w zakresie dbania o higienę jamy ustnej oraz zachowań dietetycznych. Próchnica występuje u prawie 90 % trzylatków! Nasz gabinet jest otwarty na przyjmowanie małych pacjentów i dołożymy wszelkich starań aby wizyta była jak najmniej stresująca zarówno dla dziecka jak i rodzica.

Wybielanie

Dzięki możliwościom nowoczesnej stomatologii, możemy w łatwy i bezpieczny sposób poprawić kolor, a w konwestencji tego estetykę zębów.

Ważne aby wybielanie odbywało się pod kontrolą wykwalifikowanego lekarza, ponieważ zdarzają się ku temu przeciwwskazania. Na wizycie lekarz dobierze odpowiednią dla Państwa formę poprawy koloru zębów.

Chirurgia

Ekstrakcja to ostateczność, ale zdarza się, że usunięcie zęba jest lepsze niż pozostawienie go w jamie ustnej.

Znaczne zniszczenia korony, a także korzenia zęba są wskazaniem do jego usunięcia. Czasem istnieje potrzeba ektrakcji zębów zatrzymanych w kości, lub ze wskazań ortodontycznych. Nasi lekarze wykazują się ogromną delikatnością i zrozumieniem. Jeśli potrzebują państwo poważniejszej interwencji chirurgicznej, pomocy udzieli wykwalifikowany chirurg szczekowo- twarzowy.

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem wad zgryzu.

Leczenie ortodontyczne można rozpocząć praktycznie w każdym wieku. Okoloło 7 roku życia powinna odbyć się konsultacja ortodontyczna w celu wykrycia nieprawidłowości oraz wprowadzenia odpowiedniej profilaktyki lub leczenia. Wady zgryzu odzwierciedlają się w wyglądzie twarzy, a ich konsekwencją są asymetrie, pogłębienie zmarszczek czy nieharmonijny profil twarzy. Niejednokrotnie leczenie ortodontyczne pozwala uratowanie zębów przed nieprawidłowym starciem lub pęknięciami.